Об использовании наличных денежных средств, полученных на оплату труда

kvitancia_01

06.09.2016

В письме от 07.06.2016 г. № 50-0004/48214 НБУ напоминает, что наличные денежные средства, полученные предприятием в кассе банка на выплаты, связанные с оплатой труда, и не выплаченные работникам предприятия в установленные сроки, должны быть:

  • депонированы и сданы в банк;
  • могут оставаться в кассе предприятия (в пределах установленного лимита) и использованы на нужды, которые возникают в процессе функционирования предприятия.

Напомним, что поскольку ограничения по использованию полученных в банке наличных денежных средств на сегодняшний день отсутствуют, то штрафные санкции за использование полученных в учреждении банка наличных средств не по целевому назначению, предусмотренные ст. 1 Указа № 436, не применяются.

 

Текст документа

Лист Національного банку України від 07.06.2016 р. № 50-0004/48214

Національний банк України розглянув запити щодо застосування вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637 (далі – Положення) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за № 40/10320 (із змінами).

Відповідно до пункту 2.10 глави 2 Положення підприємства мають право зберігати в своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів, включаючи день одержання готівки в банку. Суми готівки, що одержані в банку і не використані за призначенням протягом установленого строку, повертаються підприємством до банку не пізніше наступного робочого дня банку або можуть залишатися в його касі (у межах установленого ліміту).

Згідно з пунктом 3.8 глави 3 Положення виплати, пов’язані з оплатою праці, проводяться касиром підприємства або за видатковими касовими ордерами на кожного одержувача чи за видатковими відомостями. А пунктом 3.9 глави 3 Положення визначено порядок дій касира та бухгалтера з сумами готівки, що не були видані та мають бути депоновані й здані до банку. При цьому депоновані суми, що підлягають здаванню до банку, оформляються шляхом складання одного загального видаткового касового ордера.

Слід також зазначити, що відповідно до пункту 2.9 глави 2 Положення готівкова виручка (готівка) підприємств, у тому числі готівка, одержана з банку, використовується ними для забезпечення потреб, що виникають у процесі їх функціонування.

Враховуючи викладене вище, готівкові кошти, отримані підприємством в касі банку на виплати, пов’язані з оплатою праці, і не виплачені працівникам підприємства в установлені строки, мають бути депоновані (у порядку, визначеному пунктом 3.9 глави 3 Положення) та підлягають здаванню до банку або можуть залишатися в касі підприємства (у межах установленого ліміту) та були використані на потреби, що виникають у процесі його функціонування.

Заступник Голови Національного банку України Я. Смолій